На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Акцизний збір -Відповіді на часті запитання по Акцизному збору

Відповіді на часті запитання по Акцизному збору


Дивіться також:
Покупець повернув підакцизний товар підприємству виробникові. Чи може ...
Чи необхідна ліцензія на право експорту алкогольних напоїв Комісіонеру...
Новостворене підприємство планує налагодити випуск алкогольних напоїв,...
Коли виникають податкові зобов’язання з акцизного збору за договорами ...
Щодо роз’яснення питання про сплату акцизного збору з коньячного спирт...
Який порядок відображення в податковому обліку операцій по експорту пі...


Чи підлягає оподаткуванню акцизним збором вартість алкогольних напоїв, експортованих за межі митної території України через Комісіонера, якщо за умовами договору комісії іноземна валюта, отримана від реалізації підакцизної продукції (алкогольних напоїв) надходить на валютний рахунок Комісіонера та перераховуватися на рахунок Комітента?

23 лютого 2008 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 673


Згідно зі ст. 3 Закону України від 15.09.1995р. №329/95 "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" об'єкти оподаткування акцизним збором визначаються відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір". Вищезазначеним законом визначено, що не підлягає оподаткуванню акцизним збором вартість алкогольних напоїв, експортованих за межі митної території України за іноземну валюту, за умови надходження цієї валюти на валютний рахунок підприємства.

Статтею 5 Декрету КМУ №18-92 від 26.12.92р. № 18-92 (у редакції від 30.04.93р. №43-93), визначено, що акцизний збір не справляється з товарів, вивезених (експортованих) платником акцизного збору за межі митної території України.

Товари вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, у разі, коли їх вивезення (експортування) засвідчено належно оформленою вантажною митною декларацією.

Відповідно до пп. 7.1.п.7 Положення про порядок нарахування, терміни сплати і подання розрахунку акцизного збору та змін до наказів ДПА України, затвердженого наказом ДПА України від 19.03.2001р. №111, що акцизний збір не справляється при реалізації підприємствами - виробниками підакцизних товарів на експорт за іноземну валюту за умовами документального підтвердження здійснення експортної операції, а саме:

довідкою з установи банку про надходження коштів у іноземній валюті на розрахунковий рахунок платника;

оригіналом п'ятого аркуша вантажної митної декларації форми МД-2(МД-3).

Таким чином, посередницькі операції з експорту алкогольних напоїв, при здійсненні яких не виконується наступні вимоги (наявність відповідних ліцензій у учасників посередницької операції, надходження валютних коштів на валютний рахунок платника акцизного збору (комітента) та оригінала п'ятого аркуша вантажної митної декларації форми МД-2(МД-3), підлягають оподаткуванню акцизним збором на загальних підставах.


Близькі теми: Часті запитання /
Залишити коментар до «Чи підлягає оподаткуванню акцизним збором вартість алкогольних напоїв,...»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 05.06.2020