На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Бухгалтерський облік -Міжнародні стандарти фінансової звітності

Міжнародні стандарти фінансової звітності


Дивіться також:
Актуальніть МСФЗ
Аудиторські фірми, які впроваджують МСФЗ в Україні
Класифікація МСФЗ
МСФЗ українською
Затверджено нову форму декларації по ПДВ!
Аудиторською палатою затверджено нову форми звітності №1-аудит (річна) «Звіт аудиторської фірми (аудитора) про надані аудиторські послуги» та Інструкцію щодо її складання!

Визначення виручки відповідно до IFRIC 15

4 липня 2008 / Залишив(ла):Admin


Комітет з інтерпретації міжнародних стандартів фінансової звітності (International Financial Reporting Interpretations Committee, IFRIC) випустив IFRIC 15 "Agreements for the Construction of Real Estate" ("Угоди на будівництво об'єктів нерухомості"). Інтерпретація встановлює універсальний порядок обліку виручки девелоперами при продажі об'єктів нерухомості до фактичного завершення їх будівництва.


У липні 2007 р. Комітет з інтерпретації міжнародних стандартів фінансової звітності випустив для ознайомлення пробний варіант IFRIC D21  "Продаж нерухомості" (див. http://www.gaap.ru/news/gaap_ifrs/1889). Протягом консультаційного періоду, що тривав до 5 жовтня минулого року, Комітет одержав 51 лист-коментар, у якому зацікавлені особи виявили свою заклопотаність проблемою узгодження облікової практики із двома стандартами МСФЗ (IAS 11 і IAS 18). Деяке недорозуміння приводило до погрішностей в обліку виручки, у результаті чого відчувалася потреба в новому посібнику із цієї теми. 


Як виходить з назви, IFRIC 15 обумовлює порядок складання угод для забезпечення їх відповідності чинному МСФЗ (IAS) 11 "Договори на будівництво" і МСФЗ (IAS) 18 " виручка". Найбільш значимою зміною в обліковій практиці багатьох компаній тут стане відмова від використання методу процентного завершення будівництва для обліку виручки на користь підходу, заснованого на одномоментному визнанні - наприклад, по завершенні зведення об'єкта, у момент або відразу після передачі його в користування власникові.


Угоди, яким автори Інтерпретації приділили основну увагу - це ті, що враховуються відповідно до МСФЗ 11, але при цьому не підпадають під визначення договору на будівництво відповідно до Інтерпретації, тому що не перекладають на кінцевого власника функції з контролю та ризиків й вигоди від володіння незавершеним об'єктом нерухомості, що перебуває на стадії будівництва. 


Представляючи IFRIC 15, голова Комітету з інтерпретаціям міжнародних стандартів фінансової звітності Роберт Гарнетт (Robert Garnett) сказав: "Індустрія будівництва є однією з найважливіших для економіки, особливо в умовах нестабільності фінансових ринків, а тому на перший план виходять питання прозорості й порівнянності фінансової звітності підприємств. Так склалося, що компанії зараз застосовують різні підходи до обліку виручки по незавершених об'єктах будівництва. IFRIC 15 проясняє, як це варто робити відповідно до вимог IAS 11 і IAS 18 для забезпечення однаковості облікової політики девелоперських компаній. Боюся, що для багатьох з них це буде означати необхідність внести певні корективи в устояну облікову політику".


Інтерпретація набуває чинності з 1 січня 2009 року. Для неї передбачається ретроспективне застосування.

Версія для друку

Близькі теми: top /
Коментарів: 0
Залишити коментар до «Визначення виручки відповідно до IFRIC 15»
Ім'я

E-mail   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 28.01.2022
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
0,000,000,00
0,000,000,00
0,000,000,00