На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Єдиний податок

Єдиний податок


Дивіться також:
Про особливості застосування спрощеної системи оподаткування за наслідками розгляду справ у судах
Нормативно - законодавча база. Загальні положення
Платникам єдиного податку зберігли ПДВ
Свідоцтво платника ПДВ можна відновити!
Заява про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності
Заява про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку

Сплата внесків до пенсійного фонду платниками єдиного податку

3 червня 2009 / Залишив(ла):Адміністратор


Для зарахування страхових внесків, сплачених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. №366 фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), Пенсійний фонд України має відкрити рахунок в Державному казначействі. Кошти, що надійшли на такий рахунок, перераховуватимуться наступного робочого дня у регламентованому режимі на видатковий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий у Держказначействі.

Кабмін повідомляє, що у платіжному дорученні платник повинен зазначати такі дані: зокрема у полі платіжного доручення "Призначення платежу" зазначається прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний номер (за його відсутності - серія та номер паспорта) платника, період, за який сплачено внески, код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України або код районного (міського) управління Пенсійного фонду України, де зареєстрований платник.

Пенсійний фондові України повинен припинити на трирічний період проведення перевірки платників, які сплачують страхові внески відповідно до Постанови №366.

Сплата страхових внесків відповідно до постанови Кабміну від 14.04.2009 р. №366 платниками, які є пенсіонерами за віком або інвалідами і не використовують працю найманих працівників, здійснюється на добровільних засадах.
'

 

 

Постанова КМУ від 21.05.2009 р. 505 «Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування»

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що для зарахування сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), сплачених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. N 366 (Офіційний вісник України, 2009 р., N 30, ст. 997) фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) (далі - платники), Пенсійний фонд України відкриває рахунок в Державному казначействі.

Державне казначейство подає Пенсійному фонду України виписку з рахунка Фонду у вигляді електронного реєстру розрахункових документів, що надійшли у попередній робочий день. Електронний реєстр повинен містити прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний номер (за його відсутності - серія та номер паспорта) платника, період, за який сплачено внески, код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України або код районного (міського) управління Пенсійного фонду України, де зареєстрований платник.

Кошти, що надійшли на зазначений рахунок, перераховуються наступного робочого дня у регламентованому режимі на видатковий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий у Державному казначействі.

2. Державній податковій адміністрації та Пенсійному фондові України забезпечити інформування платників про номер відкритого в Державному казначействі рахунка Пенсійного фонду України, на який вноситься сума страхового внеску, та про дані, які повинен зазначити платник у платіжному дорученні (зокрема у полі платіжного доручення "Призначення платежу" зазначається прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний номер (за його відсутності - серія та номер паспорта) платника, період, за який сплачено внески, код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України або код районного (міського) управління Пенсійного фонду України, де зареєстрований платник).

3. Рекомендувати Національному банку вжити заходів до забезпечення зазначення платниками у платіжних дорученнях даних згідно з пунктом 2 цієї постанови.

4. Пенсійному фондові України:

1) припинити на трирічний період проведення перевірки платників, які сплачують страхові внески відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. N 366;

2) проводити до 5 квітня наступного року звіряння сум страхових внесків на рахунках платників з урахуванням встановленого розміру мінімального страхового внеску у відповідному періоді; надсилати платникам протягом 10 днів після закінчення звіряння акти про стан розрахунків за страховими внесками. У разі сплати визначеної в акті звіряння суми недоїмки протягом 30 днів після його одержання штрафні санкції та пеня за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків не нараховуються;

3) забезпечити внесення на підставі інформації, поданої Державним казначейством, відомостей про сплату страхових внесків платниками до системи персоніфікованого обліку для врахування під час призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

5. Установити, що сплата страхових внесків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. N 366 платниками, які є пенсіонерами за віком або інвалідами і не використовують працю найманих працівників, здійснюється на добровільних засадах.

 Прем'єр-міністр України                                                                                            Ю. ТИМОШЕНКО 

 

 

 

 

Версія для друку

Близькі теми: top /
Коментарів: 8
8. Залишив(ла) свєта (Цитувати Ім'я) 9 червня 2010 - 13:45
доброго дня скажіть будласка я хочу припенити підприємницьку діяльність,але мене заставляють сплатити в пенсійний фонд кошти хотя з ними умене небуло ніякого договору і звіти ніякі нездавала.

7. Залишив(ла) Ольга (Цитувати Ім'я) 2 квітня 2010 - 19:36
Позиция Госпредпринимательства по уплате «пенсионных поборов» предпринимателями-упрощенцами http://www.kchp.com.ua/novosti-zakonodatelstva/pozicija-gospredprinimatelstva-po-uplate-pe nsionnuh-poborov-predprinimateljami-uproshencami.html

6. Залишив(ла) ХХХХХХХ (Цитувати Ім'я) 16 березня 2010 - 09:26
Що робити зараз, у 2010 ?? Доплачувати внески за 2009 рік чи ні???

5. Залишив(ла) Зоряна (Цитувати Ім'я) 20 січня 2010 - 00:18
Скажіть, будь-ласка, чи потрібно в 2010 році сплачувати страхові внески (доплату) в ПФ за себе, якщо приватний підприємець є пенсіонер але використовує найманих працівників?

4. Залишив(ла) Андрій (Цитувати Ім'я) 17 січня 2010 - 12:30
не будьте наївними!

1 2 »
Залишити коментар до «Сплата внесків до пенсійного фонду платниками єдиного податку»
Ім'я

E-mail   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 12.04.2021
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
0,000,000,00
0,000,000,00
0,000,000,00