Платникам єдиного податку зберігли ПДВ

За повідомленням прес-служби Держкомпідприємництва від 28.01.2009 р., прем'єр-міністр України Ю.В.Тимошенко підтримала ініціативу Держкомпідприємництва і сьогодні 28 січня постанову Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2008 року №1118 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2000 р. №507» було скасовано урядом. Нагадуємо, що цим документом суб'єктів спрощеної системи оподаткування було позбавлено права добровільно реєструватися платником ПДВ.

Голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель повідомила, що з прийняттям цього Урядового рішення права фізичних осіб – платників єдиного податку відновлено. За зверненням підприємця податкова адміністрація зобов’язана відновити його попередній статус без будь-яких адміністративних чи фінансових застережень.

При цьому досягнуто домовленості про запровадження обліку товарно-матеріальних цінностей у таких суб’єктів підприємницької діяльності шляхом внесення відповідних змін до Наказу ДПА «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі» №599 від 29 жовтня 1999 р.

Нагадаємо, що Постанова КМУ №1118 від 20 грудня 2008 р. викликала хвилю обурень у представників малого бізнесу. Сам документ передбачав, що суб'єкти малого підприємництва, що були платниками ПДВ до переходу на спрощену систему оподатковування, повинні подати у відповідний орган Державної податкової служби заяву про анулювання реєстрації їх як платників ПДВ і здати відповідне свідоцтво. Виконання цього акту ставило підприємців-спрощенців, що працювали із ПДВ, перед перспективою втрати своїх контрагентів і джерел доходу. Ще більше ускладнював ситуацію той факт, що багато бізнесменів встигли оформити податкові накладні за старими правилами. І виконання постанови №1118 змушувало їх фактично підставляти своїх партнерів.Оригінал статті «Платникам єдиного податку зберігли ПДВ»   -
Головна сторінка сайту «Український портал аудиту»   -