На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Новини

Новини


Дивіться також:
Затверджено нову форму декларації по ПДВ!
Аудиторською палатою затверджено нову форми звітності №1-аудит (річна) «Звіт аудиторської фірми (аудитора) про надані аудиторські послуги» та Інструкцію щодо її складання!
Вимоги, яких необхідно дотримуватися платникам податків при оформленні скарг.
Мінфін затвердив Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку нематеріальних активів
Аудиторська палата застосовує стягнення до аудиторів
В ДПА України запрацювала «пряма» телефонна лінія

Система приймання та компьютерної обробки податкової звітності та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді

11 березня 2008 / Залишив(ла):Admin


Державна податкова адміністрація у м. Києві звертає увагу платників податків на переваги запровадження системи приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності та реєстрів податкових накладних платників податків в електронному вигляді


Подання податкової звітності через глобальну мережу Інтернет – це реальний крок вперед назустріч європейським стандартам.


Система подання звітності та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді спрямована на перехід від адміністративного до функціонального методу керування процесами оподаткування. Підвищенню рівня обслуговування платників податків здавати податкову звітність в електронному вигляді передувала серйозна робота податківців.


На сьогоднішній день інтелектуальні розробки податкової служби України, рівень їхнього технічного забезпечення й кваліфікація фахівців дозволяють безперешкодно приймати податкову звітність від платників через мережу Інтернет без особистого контакту. Це звільняє платників податків від необхідності витрачати час для відвідування податкової служби.


Крім того, завдяки тому, що звітність подається в електронному вигляді, відбувається її автоматична обробка. Технології електронного документообігу в кілька разів збільшують швидкість проведення камеральних перевірок, що забезпечує прозоре й оперативне відшкодування ПДВ із держбюджету для підприємств – платників цього податку.


Таким чином, процес передачі звітності в електронному вигляді є привабливим як для органів ДПС України, так і для самих платників. Податкова служба не витрачає часу на те, щоб занести представлену платниками інформацію в електронні бази даних, а для платника виключає труднощі, пов’язані з подачею звітності в дні її масового подання – звітність може бути передана безпосередньо з робочого місця платника.


Плюсом до всього є й те, що електронні документи автоматично перевіряються на наявність помилок, які можуть бути негайно виправлені платником. Відпадає також потреба у паперових бланках звітності.


Сьогодні в Києві податкову звітність в електронному вигляді подають більше 40 тисяч платників, електронні копії реєстрів податкових накладних подають більше 27 тисяч платників ПДВ.


Законодавчо врегулювати це питання повинен Податковий кодекс України, який буде прийнятий не пізніше 2009 року. Планується, що норми даної законодавчої бази зобов’яжуть платників ПДВ подавати податкову звітність винятково в електронному вигляді.


Поряд з цим, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.02.2008р. № 262-р «Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість» Державною податковою адміністрацією України до 1 квітня 2008 року будуть внесені зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та порядку її заповнення і подання, передбачивши розшифрування платниками податку в додатку до декларації податкового кредиту та податкових зобов’язань у розрізі контрагентів за звітний місяць. А це значить, що платники податків повинні будуть докладно розписувати всіх партнерів, співробітництво з якими дало їм право на відшкодування ПДВ, тобто в обов’язковому порядку повинні будуть надавати реєстри податкових накладних.


Перехід на електронний документообіг є одним із найважливіших напрямів програми модернізації податкової служби. У числі пріоритетних напрямів діяльності ДПА України цього року є й активне впровадження надання податкової звітності в електронному вигляді.



Версія для друку


Коментарів: 0
Залишити коментар до «Система приймання та компьютерної обробки податкової звітності та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 22.12.2024
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
USD42,2442,3241,98
EUR44,1244,3443,67