На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - ПДВ -Відповіді на часті запитання по ПДВ

Відповіді на часті запитання по ПДВ


Дивіться також:
Чи має підприємство право на відшкодування ПДВ, якщо...
Чи передбачаються чинним законодавством штрафні санкції за часткову несвоєчасну сплату ПДВ, причому декларацію з ПДВ у податкову інспекцію подано своєчасно?
До якого періоду ми мали можливість виписувати та отримувати податкові накладні зі старим № Свідоцтва?
Чи може по...
балансову вартість при ліквідації основного фонду
Щодо поряд...


Фізичною особою – підприємцем не платником ПДВ повернуто товар підприємству у наступному звітному періоді? Розрахунок коригування, що був зроблений підприємством покупцю не висилався. Чи може підприємство зменшити свої зобов’язання з ПДВ?

12 березня 2009 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 146


Відповідно до пункту 4.5 статті 4 Закону України від 03.04.97р. № 168/97- ВР "Про податок на додану вартість " у разі, якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню. Питання коректування податкових зобов'язань постачальника - платника ПДВ при зміні компенсації вартості товарів (послуг), наданих покупцем - неплатником ПДВ, урегульований пп. 4.5.3 цього закону. Зменшення суми податкових зобов'язань платника податку - постачальника при зміні компенсації вартості товарів (послуг), наданих особам, які не були платниками цього податку на момент такої поставки, дозволяється лише: а) при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості; б) при перегляді цін, пов'язаних з гарантійними замінами товарів. У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до пункту 4.5 статті 4 Закону постачальник товарів (послуг) виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. На підставі вказаного розрахунку отримувач товарів (послуг) здійснює коригування податкового кредиту відповідно до пункту 4.5 статті 4 Закону (за умови дотримання законодавчих норм щодо віднесення сум до податкового кредиту) з обов'язковим відображенням зазначених коригувань у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних (з від'ємним чи позитивним значенням) (Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом ДПА України від 30.05.97 р. N 165). При цьому варто звернути увагу на той момент, що в додатку 2 до податкової накладної, присутній рядок для підпису покупця, відсутність якої може викликати адміністративний штраф за порушення порядку ведення податкового обліку (ст. 163' КоАП). Податкова накладна виписується на підставі показників ЕККА (касових звітів) (вноситься щоденний підсумок обсягів проданих товарів (послуг) з урахуванням фактично як проданих, так і повернутих товарів (послуг)). Облік виписаних податкових накладних здійснюється у розділі II Реєстру отриманих та виданих податкових накладних, зведені результати якого відображаються у податкових деклараціях платника податку. Згідно з Порядком заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість (затвердженим наказом ДПА України від 30.05.97 р. N 166) у рядку 8, а саме рядку 8.3, відображається коригування податкових зобов'язань на основі попередніх звітних періодів. Враховуючи зазначене, при поверненні товарів, повернута такому покупцю вартість цього товару з урахуванням ПДВ, враховується у щоденних підсумках, загальні підсумки яких фіксуються у книгах обліку розрахункових операцій на підставі показників ЕККА (касових звітів) і у Реєстрах отриманих та виданих податкових накладних, та відповідно є підставою для заповнення податкової декларації з ПДВ.



Залишити коментар до «Чи може підприємство зменшити свої зобов’язання з ПДВ?»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 18.10.2019
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
USD24,9025,0024,87
EUR27,7027,8227,63
RUB0,390,390,39