На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - ПДВ -Відповіді на часті запитання по ПДВ

Відповіді на часті запитання по ПДВ


Дивіться також:
Чи має підприємство право на відшкодування ПДВ, якщо...
Чи передбачаються чинним законодавством штрафні санкції за часткову несвоєчасну сплату ПДВ, причому декларацію з ПДВ у податкову інспекцію подано своєчасно?
Чи може підприємство зменшити свої зобов’язання з ПДВ?
До якого періоду ми мали можливість виписувати та отримувати податкові накладні зі старим № Свідоцтва?
Чи може по...
балансову вартість при ліквідації основного фонду


Підприємство - постачальник коригує податкові зобов’язання в сторону їх зменшення та складає Розрахунок коригування до податкової накладної. Вказаний Розрахунок покупець відмовився отримувати. А поштою документ не був направлений. Чи правомірно врахувати такий Розрахунок коригування сум ПДВ при зменшенні податкових зобов’язань в декларації з ПДВ?

22 лютого 2008 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 419


Пунктом 4.5 ст.4 Закону України від 03.04.97р. №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (із змінами та доповненнями) передбачено, що у разі зміни суми компенсації вартості товарів (послуг), або у разі повернення товарів підлягають коригуванню суми податкового зобов'язання у постачальника та податкового кредиту у отримувача товарів (послуг) за умови надсилання отримувачу Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.
Пунктом 7.2.3 ст.7.2 Закону встановлено, що податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця. Цього ж правила слід дотримуватись і при складанні Розрахунку коригування до податкової накладної.
У пункті 27 Порядку заповнення податкової накладної (наказ ДПА України №165 від 30.05.97р.) зазначено, що Розрахунок коригування складається виключно продавцем із обов'язковим включенням зазначених коригувань до зміни податкових зобов'язань та одночасним відображенням у реєстрі виданих податкових накладних із від'ємним чи позитивним значенням.
Формою додатка 2 до податкової накладної "Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної" (під таблицею розрахунку) передбачено, що продавець повідомляє про те, що суми ПДВ, які скориговані у зв'язку із зміною кількісних чи вартісних показників, що зазначені в цьому розрахунку, визначені правильно, включені відповідно до податкового зобов'язання з одночасним відображенням у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних. При цьому покупець повинен проставити дату і своїм підписом засвідчити, що він отримав Розрахунок коригування і зобов'язується включити коригування до реєстру отриманих податкових накладних та сум податкового кредиту.
Якщо платник податку склав Розрахунок коригування, але не надіслав його покупцю, то не виконуються вимоги п. 4.5 цього Закону, як підстава для зменшення суми податкового зобов'язання.
Оформлений належним чином Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної виписується в день здійснення таких змін, направляється покупцю та відображається по рядку 8.3 декларації за той звітний період, в якому виникли зміни. До декларації обов'язково надається додаток 1 "Розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ", який починаючи з декларації за вересень 2007 року складається за формою з врахуванням змін, внесених наказом ДПА України від 20.08.07р. № 498.


Близькі теми: Часті запитання /
Залишити коментар до «Підприємство - постачальник коригує податкові зобов’язання в сторону ї...»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 15.11.2019