На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - ПДВ -Відповіді на часті запитання по ПДВ

Відповіді на часті запитання по ПДВ


Дивіться також:
Чи має підприємство право на відшкодування ПДВ, якщо...
Чи передбачаються чинним законодавством штрафні санкції за часткову несвоєчасну сплату ПДВ, причому декларацію з ПДВ у податкову інспекцію подано своєчасно?
Чи може підприємство зменшити свої зобов’язання з ПДВ?
До якого періоду ми мали можливість виписувати та отримувати податкові накладні зі старим № Свідоцтва?
Чи може по...
балансову вартість при ліквідації основного фонду


Щодо порядку включення до складу валових витрат суми ПДВ, сплаченої при купівлі автомобілю.

31 серпня 2008 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 262


Підпунктом 7.4.2 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 р. №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (зі змінами та доповненнями, далі - Закон №168) визначено, що сума податку на додану вартість, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), що включається до складу основних фондів, не включається до складу податкового кредиту та відноситься до складу валових витрат. Відповідно до пп. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 28.12.94 р. № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями, далі - Закон № 334) сплата податку на додану вартість, включеного до ціни товарів (робіт, послуг), що придбаються платником податку для виробничого або невиробничого використання, не включається до складу валових витрат. Підпунктом 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону № 334 визначено, що під терміном "основні фонди" слід розуміти матеріальні цінності, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності протягом періоду, який перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких перевищує 1000 грн. і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом. При цьому згідно з пп. 8.2.2 п. 8.2 ст. 8 Закону № 334 автомобільний транспорт відноситься до групи 2 основних фондів, а витрати на його придбання підлягають амортизації. Підпунктом 8.4.1 п. 8.4 ст. 8 Закону № 334 чітко визначено, що у разі здійснення витрат на придбання основних фондів балансова вартість відповідної групи збільшується на суму вартості їх придбання з урахуванням транспортних і страхових платежів, а також інших витрат, понесених у зв'язку з таким придбанням, без урахування сплаченого ПДВ, у разі коли платник податку на прибуток зареєстрований як платник ПДВ. У зв'язку з тим, що віднесення до складу валових витрат регулюється Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", а до нього не внесено відповідних змін, то сума податку на додану вартість, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), який буде включено до складу основних фондів, не включається до складу податкового кредиту, до складу валових витрат і не збільшує балансову вартість другої групи основних засобів, а погашається платником податку за рахунок інших джерел. Дане роз'яснення наведено у листі ДПА України від 30.01.2007 р. N 42/2/15-0210.



Залишити коментар до «Щодо поряд...»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 25.08.2019
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
USD25,1525,1925,09
EUR28,0228,0627,76
RUB0,380,380,38