На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Податок на прибуток -Відповіді на часті запитання по Податку на прибуток

Відповіді на часті запитання по Податку на прибуток


Дивіться також:
Чи включається в валові доходи сума протермінованої кредиторської заборгованості?
Чи включаю...
Наше підпр...
Щодо порядку віднесення до складу валових витрат операцій з особами, які є нерезидентами.
Чи враховується вартість акцій у податкового обліку операцій з продажу цінних паперів, які були внесені до статутного фонду підприємства?
Чи відноситься до валових витрат виплати роялті на користь нерезидентів?


Чи має право підприємство преміювати своїх працівників поквартально, якщо премія перевищує заробітну плату? Чи включається сума премій до валових затрат, якщо премія виплачується помісячно?

2 вересня 2008 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 397


Відповідно до ст. 97 Кодексу законів про працю від 10.12.71р. і ст. 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95р. № 108/95- ВР, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних виплат установлюються підприємствами самостійно у колективному договорі. Так, з урахуванням специфіки діяльності як додаток до колективного договору підприємство розробляє Положення про преміювання, що може бути постійним або встановлювати тимчасову систему преміювання на рік. Колективний договір також може передбачати можливість заохочення працівників шляхом надання їм подарунків до свят, ювілейних і пам'ятних дат. За відсутності колективного договору власник чи уповноважений ним орган зобов'язаний погоджувати питання, пов'язані з умовами запровадження та розміром премій, винагород та інших заохочувальних виплат, із виборним органом первинної профспілкової організації, що представляє інтереси більшості працівників, а за його відсутності – з іншим органом, уповноваженим на представництво трудовим колективом. Працівникам можуть видаватися як премії, що мають систематичний характер (наприклад, пов'язані з виконанням виробничих завдань та функцій), так і одноразові (за сприяння винахідництву та раціоналізації, створення, освоєння та впровадження нової техніки і технології, уведення в дію у строк і достроково виробничих потужностей та об'єктів будівництва, своєчасну поставку продукції на експорт, виконання важливих та особливо важливих завдань тощо). Незалежно від того, якого виду премія видається, вона включається до фонду оплати праці або як додаткова заробітна плата (п. 2.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держстатистики від 13.01.2004р. № 5), або як інші заохочувальні та компенсаційні виплати (пп. 2.3 Інструкції № 5). Відповідно до пп. 5.6.1 Закону України «Про податок на прибуток» у редакції від 22.05.97р. № 168/97-ВР, до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, які перебувають із ним у трудових відносинах, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, будь-які інші виплати у грошовій або натуральній формі, установлені за домовленістю сторін. Таким чином, премії може бути включено до складу валових витрат як витрати на оплату праці згідно з пп. 5.6.1 Закону про податок на прибуток, за умовою включення питання щодо вказаних виплат до трудового чи колективного договору (Положення про преміювання).



Залишити коментар до «Чи має пра...»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 20.10.2020
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
0,000,000,00
0,000,000,00
0,000,000,00