На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Податок на прибуток -Відповіді на часті запитання по Податку на прибуток

Відповіді на часті запитання по Податку на прибуток


Дивіться також:
Чи включається в валові доходи сума протермінованої кредиторської заборгованості?
Чи має пра...
Чи включаю...
Наше підпр...
Щодо порядку віднесення до складу валових витрат операцій з особами, які є нерезидентами.
Чи відноситься до валових витрат виплати роялті на користь нерезидентів?


Чи враховується вартість акцій у податкового обліку операцій з продажу цінних паперів, які були внесені до статутного фонду підприємства?

31 серпня 2008 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 316


Підпунктом 7.6.1 п. 7.6 ст. 7 Закону " Про оподаткування прибутку підприємств" визначено, що платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами (у тому числі іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю) і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами. Що стосується податкового обліку операцій з продажу акцій, внесених до статутного фонду підприємства, то відповідно до пп. 1.28.2 п. 1.28 ст. 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" під фінансовою інвестицією слід розуміти господарську операцію, яка передбачає придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів та інших фінансових інструментів. Фінансові інвестиції поділяються на прямі та портфельні. Прямою інвестицією є господарська операція, яка передбачає внесення коштів або майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою юридичною особою. Тобто, операція з внесення акцій до статутного фонду платника податку є прямою інвестицією, а не придбанням таких акцій, тобто платник податку, який отримав акції як внесок до статутного фонду, не враховує вартість отриманих акцій у витратах на придбання акцій при визначенні фінансового результату від операцій з цінними паперами відповідно до пп. 7.6.3 "Про оподаткування прибутку підприємств".



Залишити коментар до «Чи враховується вартість акцій у податкового обліку операцій з продажу цінних паперів, які були внесені до статутного фонду підприємства?»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 06.06.2020
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
RUB0,000,000,00
USD33,4827,8319,74
EUR27,8319,740,25