На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Податок на прибуток -Відповіді на часті запитання по Податку на прибуток

Відповіді на часті запитання по Податку на прибуток


Дивіться також:
Чи включається в валові доходи сума протермінованої кредиторської заборгованості?
Чи має пра...
Чи включаю...
Наше підпр...
Щодо порядку віднесення до складу валових витрат операцій з особами, які є нерезидентами.
Чи враховується вартість акцій у податкового обліку операцій з продажу цінних паперів, які були внесені до статутного фонду підприємства?


Який порядок визначення суми витрат по оперативної оренді та яку суму може віднести підприємство на валові витрати?

18 лютого 2008 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 631


Відповідно до пп. 1.18.1 ст. 1 Закону України від 22.07.97 р. № 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями) оперативний лізинг (оренда) - господарська операція фізичної чи юридичної особи, що передбачає передачу орендарю права користування основними фондами на строк, що не перевищує строку їх повної амортизації, з обов'язковим поверненням таких основних фондів їх власнику після закінчення строку дії лізингової (орендної) угоди. Основні фонди, передані в оперативний лізинг, залишаються у складі основних фондів орендодавця. При цьому згідно з пп. 8.5.1 ст. 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" балансова вартість відповідної групи основних фондів не зменшується на вартість основних фондів, які надаються платником податку в оперативний лізинг (оренду), тобто при оперативному лізингу амортизаційні відрахування здійснює тільки орендодавець, оскільки об'єкт оренди є його безумовною власністю.
Статтею 1 Цивільного кодексу України визначено, що цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників. Виходячи зі ст. 208 ЦКУ правочини між юридичними особами або між фізичною і юридичною особою повинні вчинятися у письмовій формі. У розділі "Предмет договору" слід чітко прописати юридичні дії. Порядок визначення суми витрат обмовляється в договорі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.95 року № 786 затверджено Методика розрахунку і порядок використання плати за оренду державного майна
Методику і порядок розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду цілісного майнового комплексу державного підприємства, організації, їх структурних підрозділів (філії, цеху, дільниці) та окремого індивідуально визначеного майна державного підприємства, організації, закріпленого за військовими частинами, закладами, установами та організаціями Збройних Сил, інших військових формувань рухомого та нерухомого військового майна (за винятком озброєння, боєприпасів, бойової та спеціальної техніки), а також майна, що не ввійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації).
Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за перший місяць оренди розраховується розмір орендної плати за наступні місяці оренди.
У разі коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності - на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого визначення (доповнено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 р. N 1846).
Що стосується валових витрат, то відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України від 22.07.97 р. № 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці.


Близькі теми: Часті запитання /
Залишити коментар до «Який порядок визначення суми витрат по оперативної оренді та яку суму може ...»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 22.11.2024
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
USD41,5541,6141,25
EUR43,9044,0643,41