Сертифікація бухгалтерів ACCA (за програмою Асоціації привілейованих сертифікованих бухгалтерів)

Останнім часом відзначається ріст попиту на сертифікованих фінансових фахівців на вітчизняному ринку праці, що частково пояснюється збільшенням іноземних інвестицій у економіку України та переходом багатьох компаній на Міжнародну Систему Фінансової Звітності. Також тенденція росту пояснюється тим, що сертифікати подібні ACCA є, свого роду, гарантом якості й допомагають визначити рівень кваліфікації фахівця при прийманні на роботу. Наявність сертифіката дає значну перевагу здобувачеві при працевлаштуванні на фінансові вакансії, пов'язані з Міжнародними Стандартами Фінансової Звітності, а роботодавцеві - можливість визначити рівень професіоналізму претендента.

 

Ціль навчання АССА

Навчаючись по програмах АССА, кандидат одержує не тільки знання в сфері фінансів і бухучета, але здобуває й підвищує свої навички, як керівника й стратега. Саме це визначає його конкурентну перевагу на ринку праці.

 

Програма «ACCA Professional Scheme – Професійна схема. АСА (Асоціація Привілейованих Сертифікованих Бухгалтерів)»

Програма АСА складається із двох блоків: базового й професійного. Блоки також діляться на 14 дисциплін (у термінології АСА їх називають "paper"). Кожна дисципліна закінчується іспитом.

НОСК пропонує курс навчання по 7мі дисциплінам базового блоку по наступних паперах:

Paper F1 - Accountant Business (Роль бухгалтера в бізнес - середовищу)

Paper F2 - Management Accounting (Управлінський облік)

Paper F3 - Financial Accounting (Фінансовий облік)

Paper F4 - Corporate and Business Law (Корпоративне й підприємницьке право)

Paper F5 - Performance Management (Підготовка управлінської звітності)

Paper F6 - Taxation (Бізнес - податки й оподатковування)

Paper F7 - Financial Reporting (Фінансова звітність)

Після успішної здачі повної професійної схеми АСА (14 дисциплін) здобувач одержує Кваліфікацію АСCА, одну з найбільш визнаних міжнародних кваліфікацій у сфері фінансів і бізнесу в усьому світі.

 

Тривалість курсу, годин:

F1-Accountant Business (Роль бухгалтера в бізнес - середовищs), 6 днів

F2-Management Accounting (Управлінський облік), 6 днів

F3-Financial Accounting (Фінансовий облік), 6 днів

F4-Corporate and Business Law (Корпоративне й підприємницьке право), 4 дні

F5-Performance Management (Підготовка управлінської звітності), 5 днів

F6-Taxation (Бізнес - податки й оподатковування), 7 днів

F7-Financial Reporting (Фінансова звітність), 7 днів

Один день занять - 8 аудиторних годин.

 

(Association of Chartered Certified Accountants - Асоціація Привілейованих Сертифікованих Бухгалтерів є Британським Привілейованим Органом Бухгалтерського обліку, з мережею представництв по усьому світу. Асоціація надає можливість одержання кваліфікації Привілейованого Сертифікованого Бухгалтера (абревіатура ACCA або FCCA).

Стандартна тривалість курсу ACCA від 3-х до 5-ти років, але за бажанням тривалість навчання може бути продовжена й до 10 років. Курс складається з 14 модулів.  Після здачі всіх модулів і 3-х років відповідної практики студенти одержують сертифікат ACCA, що дозволяє працювати в сфері міжнародного бухгалтерського обліку й аудита

Асоціація Привілейованих Сертифікованих Бухгалтерів є одним із самих органів бухгалтерського обліку в усьому світі, що нараховує близько 260 000 філій в 170 країнах миру. Штаб квартира організації перебуває в Лондоні, а головний адміністративний офіс розташований у Глазго, Великобританія.  Крім того, мережа ACCA нараховує близько 70 укомплектованих офісів і інших центрів в усьому світі.

Термін «Привілейований» у назві Асоціації ставиться до Королівського Привілею наданого Асоціації Її Величністю Королевою Великобританії.

Оскільки Привілейований Сертифікований Бухгалтер - юридично захищена назва, фахівці, які застосовують до себе цю кваліфікацію, повинні бути членами ACCA, а якщо вони до всього іншого є практикуючими бухгалтерами або аудиторами, то повинні дотримуватися ряду додаткових правил.

 

 

 

Подробиці про навчання на Україні:

  • www.bea.com.ua ( http://www.bea.com.ua ) ( http://www.bea.com.ua ) и http://accacourses.com.ua/ ( http://accacourses.com.ua/ )
  • Київська школа бізнеса ( http://kbs.kiev.ua/ )
  • Ернст енд Янг ( http://www.ey.com/global/content.nsf/Russia/Academy_of_Business )

 

 

Офіційний сайт: www.accaglobal.com ( http://www.accaglobal.com )

 

Російський форум про ACCA, CIMA та ін.: http://accaexamsru.23.com1.ru/cgi-bin/forum.pl ( http://accaexamsru.23.com1.ru/cgi-bin/forum.pl )

 

Корисний сайт про АССА: http://acca-exam.narod.ru/ ( http://acca-exam.narod.ru/ )Оригінал статті «Сертифікація бухгалтерів ACCA (за програмою Асоціації привілейованих сертифікованих бухгалтерів)»   -
Головна сторінка сайту «Український портал аудиту»   -