На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Плата за землю -Відповіді на часті запитання по платі за землю

Відповіді на часті запитання по платі за землю


Дивіться також:
Юридична особа придбала не житлове приміщення в багатоквартирному будинку...
Коли виникає податкове зобов’язання із земельного податку у суб’єкта г...
Хто є платником земельного податку за земельні ділянки, якщо вони прот...
В які терміни подається податковий розрахунок земельного податку за но...
Який порядок подання податкової звітності у випадку, якщо підприємство...
Щодо порядку сплати земельного податку. ...


Чи має платити земельний податок ФОП - платник єдиного податку, що не арендує приміщення та земельних ділянок?

5 грудня 2008 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 145


Згідно статті 2 Закону України від 03.07.1992 № 2535-XII "Про плату за землю" (зі змінами та доповнення, далі - Закон № 2535-ХІІ) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному Законом № 2535-XII. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Відповідно до статті 5 Закону № 2535-XII об'єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, а суб'єктами плати за землю (платниками) - власники землі та землекористувачі, у тому числі орендарі. Тобто безпосередньо ті суб'єкти господарювання, яким земельні ділянки передані у власність або надані в користування, в тому числі на умовах оренди.Відповідно до Вашого запиту, Ви є фізичною особою - підприємцем, та сплачуєте єдиний податок. Згідно абзацу 5 частини першої статті 6 Указу Президента України від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (зі змінами та доповненнями, далі - Указ № 727/98) суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником ряду податків та зборів (обов'язкових платежів), зокрема плати (податку) за землю. Відповідно до пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 року № 507 "Про роз'яснення Указу Президента України від 03.07.1998 року № 727" (зі змінами та доповненнями, далі - Постанова № 507), суб'єкт малого підприємництва, який згідно з абзацом п'ятим частини першої статті 6 Указу Президента № 727/98 не є платником плати (податку) за землю, звільняється від сплати податку за землю лише за земельні ділянки, які використовуються ним для здійснення підприємницької діяльності.Враховуючи вищевикладене, як платник єдиного податку, Ви звільняєтесь від сплати земельного податку лише за земельні ділянки які використовуються Вами для здійснення підприємницької діяльності, тобто за ті земельні ділянки, які в установленому чинним законодавством порядку надані Вам саме для здійснення підприємницької діяльності, і доходи від провадження якої оподатковуються єдиним податком.



Залишити коментар до «Чи має пла...»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 25.08.2019
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
USD25,1525,1925,09
EUR28,0228,0627,76
RUB0,380,380,38