На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Плата за землю -Відповіді на часті запитання по платі за землю

Відповіді на часті запитання по платі за землю


Дивіться також:
Юридична особа придбала не житлове приміщення в багатоквартирному будинку...
Чи має пла...
Коли виникає податкове зобов’язання із земельного податку у суб’єкта г...
Хто є платником земельного податку за земельні ділянки, якщо вони прот...
В які терміни подається податковий розрахунок земельного податку за но...
Який порядок подання податкової звітності у випадку, якщо підприємство...


Що є підставою для нарахування та сплати земельного податку?

23 лютого 2008 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 439


Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (ст.13 Закону України від 03.07.92м №2535-Х11 "Про плату за землю"). Документація земельного кадастру включає, зокрема, дані про реєстрацію права власності на землю, права користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, обліку кількості і якості земель.
Власники землі і землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно ст.125 Земельного Кодексу України право власності на землю або право користування земельною ділянкою виникає після одержання її власником або користувачем документа, що засвідчує це право, та його державної реєстрації. Право власності на земельну ділянку та право постійного користування земельною ділянкою засвідчується державними актами, форми яких затверджуються КМУ. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладання договору оренди, що реєструється відповідно до закону.
На практиці дуже часто громадяни та юридичні особи приступають до використання земельної ділянки на підставі рішення органа виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу та інших документів, тобто до моменту виникнення права власності або права користування нею (до оформлення державного акта на право власності, на право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди).
Однак, відсутність документа, що свідчить про право власності або користування земельною ділянкою, не може бути підставою для несплати земельного податку, оскільки використання землі в Україні є платним.


Близькі теми: Часті запитання /
2. Залишив(ла) Маргарита (Цитувати Ім'я) 29 березня 2016 - 17:10
Доброго вам дня. У меня є таке питання про власність землі.
Мій сусід гр. М. Бондаренко володіє присадибною земельною ділянкою на праві власності загальною площею 0,25 га. В 2013 р., з поверхні земельної ділянки загальною площею 5 соток був знятий верхній шар ґрунту на глибину 10-20 см(приблизно), при цьому грунт було вивезено, а земля засипана піском і гравієм. На цій же земельній ділянці було викопано ставок загальною площею 5 соток, а на частині що залишилася побудовано 2 літні будиночки і гараж. Вся земельна ділянка була обнесена цегляним парканом висотою 3 м.
Чи правомірні дії громадянина? Яка його правова оцінка. Вкажіть органи, що мають право доступу на земельну ділянку гр. бондаренко. Які міри реагування органів державної влади на дії гр. Бондаренко.
Дякуюємо, чекаємо на відповідь

1. Залишив(ла) Тамара (Цитувати Ім'я) 16 лютого 2010 - 20:30
Якщо відсутні документи, що свідчать про право власності або користування земельною ділянкою, на п1дстав1 чого нарахувати орендну плату п1дприемницьк1й д1яльност1????Землею користуються. Догов1р у них в розробц1.

Залишити коментар до «Що є підставою для нарахування та сплати земельного податку? ...»
Ім'я

E-mail



   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 24.04.2024
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
USD39,7039,8539,58
EUR42,5042,8942,24