На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Аудиторські фірми Електронна база документів  Online - консультація аудитора
Аудит
Аудиторські фірми
Корисне аудиторам
Податки
Збори
Обов'язкові платежі
Бухгалтерський облік
Автоматизація
Головна сторінка - Новини

Новини


Дивіться також:
Затверджено нову форму декларації по ПДВ!
Аудиторською палатою затверджено нову форми звітності №1-аудит (річна) «Звіт аудиторської фірми (аудитора) про надані аудиторські послуги» та Інструкцію щодо її складання!
Вимоги, яких необхідно дотримуватися платникам податків при оформленні скарг.
Мінфін затвердив Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку нематеріальних активів
Аудиторська палата застосовує стягнення до аудиторів
В ДПА України запрацювала «пряма» телефонна лінія

IFAC знов звернув увагу на питання незалежності аудиторів

11 червня 2008 / Залишив(ла):Admin


Рада з міжнародних стандартів бухгалтерської етики (IESBA), що входить до складу IFAC вже в другий раз випустила пробну версію проекта змін у секції 290 "Кодексу професійної бухгалтерської етики", у черговий раз підкресливши важливість аспекту незалежності аудитора й дотримання об'єктивності в ході перевірок. Особливої  уваги експертів удостоїлися випадки, коли аудиторські послуги надаються публічній організації, і при цьому аудиторські комісії перевищують 15% від загального виторгу аудиторської компанії.

У перший раз проект змін був запропонований у липні минулого року, і сьогоднішні виправлення мають до нього безпосереднє відношення. "Рада врахувала зауваження, що стосуються торішнього проекту змін, і вирішила, що питання, що стосуються незалежності аудитора - особливо коли на перший план виходить розмір аудиторської винагороди, одержаної від одного клієнта - мають потребу в подальшому проробленні", - сказав голова IESBA Річард Джордж. 

В цілому тут варто розрізняти два основних моменти. По-перше, незалежним аудиторам, що надають публічній компанії послуги в області внутрішнього аудита, заборонено здійснювати перевірку систем внутрішнього контролю організації, фінансових систем і фінансової документації - у тому випадку, якщо цією ж організацією буде згодом проведений зовнішній аудит, тому що в цьому випадку порушиться принцип незалежності. По-друге, щорічні аудиторські висновки по компанії-клієнту, надходження від якої протягом двох років поспіль перевищують 15% загального виторгу аудиторської фірми, пропонується складати професійному аудиторові, що не є співробітником цієї фірми - тому що в противному випадку знов-таки буде порушуватися принцип незалежності.Версія для друку

Близькі теми: top /
Коментарів: 0
Залишити коментар до «IFAC знов звернув увагу на питання незалежності аудиторів»
Ім'я

E-mail   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах
 
   Курси валют на 20.07.2024
ВалютаКупівля
готівка
Продаж
готівка
НБУ
USD41,8341,9441,49
EUR45,6545,8345,17