Головна сторінка -
ПДВПДВДивіться також: Нормативно - законодавча база Затверджено нову форму декларації по ПДВ! Кабмін зобов'язав ДПАУ поліпшити адміністрування ПДВ Кабмін прийняв розпорядження про адміністрування ПДВ!!! Зупинено дію п.2 розпорядження КМУ №757-р та розпорядження №838-р (щодо врегулювання питань адміністрування ПДВ) Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів) (Розпорядження КМУ від 1 липня 2009 р. N 757-р) Щодо необхідності здійснення коригувань ПДВ при визнанні недійсним договору поставки з моменту укладання (лист ДПА України від 02.03.2009 № 4164/7/16-1517-03)12 травня 2009 / Залишив(ла):Адміністратор
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
02.03.2009 р. N 4164/7/16-1517-03
Про розгляд листа
(Витяг)
Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо необхідності здійснення відповідних коригувань по податку на додану вартість у випадку визнання судом договору поставки недійсним з моменту укладання і повідомляє.
Згідно зі статтею 216 Цивільного кодексу України у разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Згідно з нормами Цивільного кодексу України договір - це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Правила формування податкового кредиту визначені пунктом 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон).
Відповідно до зазначеного пункту податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку у зв'язку з:
• придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті), послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
• придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставки товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Враховуючи зазначене, а також те, що перерахування коштів без наявності договору на придбання не зумовлює виникнення права на формування податкового кредиту з податку на додану вартість у зв'язку з придбанням товарів (послуг), то у разі визнання судом договору поставки недійсним з моменту укладання сторона-покупець повинна зменшити суму раніше задекларованого податкового кредиту, оскільки відсутні документи, що засвідчують право на формування такого податкового кредиту.
Версія для друку Близькі теми: top, Роз'яснення ДПА / Коментарів: 0 |
Вхід
Пошук у статтях та новинах
Курси валют на 21.12.2024
|